Atklāts sabiedrības balsojums par “Gada balvu medicīnā 2021”

Mūsu mediķi – ārsti, zobārsti, māsas, vecmātes, ārstu palīgi, māsu palīgi un citi – ikdienā rūpējas, lai mēs atgūtu pašu dārgāko – veselību. Lielākā daļa no viņiem katru dienu pēc vislabākās sirdsapziņas dara savu darbu un palīdz mums visiem būt veseliem un dzivespriecīgiem.

Lai atbalstītu un godinātu šos speciālistus, 2008. gadā tika uzsākta tradīcija „Gada balvas medicīnā” pasniegšana. Ikvienam pacientam ir iespēja pateikt paldies savai ārstniecības personai – ārstam, zobārstam, ārsta palīgam, vecmātei, farmaceitam, funkcionālajam speciālistam, izvirzot viņu kā potenciālo balvas saņēmēju.

Pirmo reizi Gada balva medicīnā tika pasniegta 2008. gada 14. martā Latvijas Dailes teātrī. Tad Veselības ministrija kopumā saņēma 2870 pieteikumus balvai – 390 vēstules un 2480 elektroniskus pieteikumus. Katru gada šī balva kļuva arvien nozīmīgāka un pazīstamāka. Cilvēki sūtīja savus pieteikumus pat no ārzemēm, vēloties godināt speciālistus, kas viņiem palīdzējuši izveseļoties. 2010. gadā krīzes dēļ balva netika pasniegta, bet šī lieliskā tradīcija tika atjaunota 2012. gadā, kad atsaucās vairāk nekā trīs tūkstoši iedzīvotāju, bilstot labus vārdus par 1331 Latvijas veselības aprūpes profesionāli, bet iepriekšējā „Gada balvas medicīnā” balsojumā 2013. gadā piedalījās gandrīz seši tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, bet 2014. gadā balsotāju skaits jau pārsniedza 6000.

Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā” šajā pavasarī notiks jau 12. reizi un tā svinīgā ceremonija būs skatāma 12. martā kanālā ReTV. Latvijas Ārstu biedrība aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem. Lai iespējami daudz Latvijas iedzīvotāju varētu paust savu viedokli, balsot var no 2021. gada 20. decembra līdz nākamā gada 6. februārim šeit.

“Gada balva medicīnā 2021” tiks pasniegta 15 nominācijās, bet ikvienam sabiedrības pārstāvim ir iespēja balsot par savu kandidātu desmit nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2021”, “Gada ārsts speciālists 2021”, “Gada zobārsts 2021”, “Gada ārsta palīgs 2021”, “Gada farmaceits 2021”, “Gada māsa 2021”, “Gada māsas palīgs 2021”, “Gada vecmāte 2021”, “Gada funkcionālais speciālists 2021” un “Gada slimnīca 2021”.

GBM21_TW_lat-1024x512.jpg

Maijs
31. maijā tiek atzīmēta ikgadējā Pasaules diena bez tabakas (World No Tobacco Day). Katru gadu šajā dienā tiek akcentēts kāds noteikts aspekts attiecībā uz tabakas atkarību un cīņu pret smēķēšanu. Šogad šīs tematiskās dienas sauklis ir “Aizsargā vidi!”, uzsverot, ka visā dzīves ciklā tabaka apdraud ne tikai cilvēka veselību, bet arī vidi. Vides problēmu apzināšanās var dot smēķētājam vēl vienu iemeslu atmest.
Maijs
2022. gada 20. maijā tika sasaukta SIA “Preiļu slimnīca” kārtējā dalībnieku sapulce, kurā piedalījās abu SIA “Preiļu slimnīca” dalībnieku: Preiļu novada pašvaldības un SIA “CLP” pārstāvji.
Maijs
Pārbaudi krūtis! 21.maijā aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu. SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus.
Maijs
17. maijā tiek atzīmēta Pasaules hipertensijas diena, lai vērstu uzmanību hipertensijai jeb paaugstinātam asinsspiedienam un tā profilaksei. Šī gada moto ir “Mēri asinsspiedienu pareizi, kontrolē to un dzīvo ilgāk!” (Measure Your Blood Pressure Accurately, Control It, Live Longer).
Maijs
Informējam, ka no 2022. gada 7. maija ir spēkā Ministru kabineta 2022. gada 3. maija noteikumi Nr. 272 “Noteikumi par kompensāciju par vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai vai dzīvībai”.
Maijs
30. maijā SIA "Preiļu slimnīca" PS FIT telpās (ieeja no Talsu ielas puses)!!! laika posmā no plkst. 8.00 līdz 12.00 būs iespēja ziedot asinis un paveikt ļoti vērtīgu darbu gan savai veselībai, gan līdzcilvēku dzīvībām.