Donoru diena Preiļu Slimnīcā

29.septembrī SIA "Preiļu slimnīca" Konferenču telpā laika posmā no plkst. 8.00 līdz 12.00 būs iespēja ziedot asinis un paveikt ļoti vērtīgu darbu gan savai veselībai, gan līdzcilvēku dzīvībām.

Covid-19 vīrusa izplatība un ieviestie drošības pasākumi pēdējos mēnešos ir radījuši daudz jaunu izaicinājumu visiem, tai skaitā donoru kustībai. Tomēr vīruss nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, nepieciešams donoru atbalsts.

VADC lūdz visus donorus, gan pastāvīgos, gan arī tos, kas vēl domā par iesaistīšanos asinsdonoru kustībā, būt īpaši aktīviem un atsaucīgiem, lai mēs kopā varētu nodrošināt nepieciešamo pieprasījumu pēc asins komponentiem.  Šobrīd ir ļoti gaidīti visu asinsgrupu donori.

Ja vēlies kļūt par donoru, līdzi ņem pasi vai ID karti un bankas konta numuru.

Iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam.

Papildu informācija: www.vadc.lv/lv

Donoru_dienas_plakata_sagatave-page0001.jpg

Augusts
Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 250. mazuli! Šodien, 2. augusta ļoti agrā rīta stundā – plkst. 2:20 mammai Renātei no Preiļu novada Pelēču pagasta piedzima brīnišķīga meitenīte – Emīlija: 54 cm gara un 3550 g smaga.
Jūlijs
1.-7. augustā tiek atzīmēta Pasaules zīdīšanas veicināšanas nedēļa, kuras mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par zīdīšanas nepieciešamību mātes un bērna veselības saglabāšanā. Šogad šīs tematiskās nedēļas sauklis ir “Atbalsti zīdīšanu” (ang. “Step up for breastfeeding”), aicinot aktualizēt zīdīšanas nepieciešamību dažādos sabiedrības līmeņos.
Jūlijs
Šī gada maija pašās beigās sākušies, šobrīd veiksmīgi turpinās vērienīgie būvniecības darbi autostāvvietas izbūvei, ārējā apgaismojuma ierīkošanai un teritorijas labiekārtošanai SIA “Preiļu slimnīca” teritorijā. Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, būvdarbus veic SIA “DSM Meistari” par kopējo līgumcenu 235 349,27 EUR bez PVN.
Jūlijs
C hepatītu kā apdraudējumu Latvijas sabiedrībai līdz 2030. gadam iespējams padarīt par aizmirstamu pagātni, ja katru gadu ārstētu ap 3000 pacientu, bet šim nolūkam pārbaudītu jeb testētu daudz vairāk cilvēku nekā līdz šim. Zāles ir, tāpēc sekmes ir pašas sabiedrības gribēšanā.
Jūlijs
Ir noslēgušies SIA “Preiļu slimnīca” dzemdību nodaļas atjaunošanas 2. kārtas būvdarbi, bet pagājušā nedēļā būvvaldē pieņemts lēmums par būvdarbu pabeigšanu.
Jūlijs
Lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības un ģimenei draudzīgas darba vides veidošanu, 2021. gadā tika uzsākta Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā valsts programma “Ģimenei draudzīga darbavieta”. Tās ietvaros tiek nodrošināts konsultatīvs un informatīvs atbalsts gan privātā, gan publiskā sektora organizācijām.