Jauno vecāku skola SIA "Preiļu slimnīca"

Sakarā ar valstī esošajiem COVID-19 vīrusa ierobežošanas pasākumiem un noteikumiem, kursi šobrīd netiek organizēti. 
Tiklīdz kursi tiks atsākti, informācija tiks publicēta. 

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām! 

 

Pirmsdzemdību kursi ir brīnišķīgs veids kā abiem jaunajiem vecākiem sagatavoties lielajam notikumam. 

Nodarbību cikls katru mēnesi atkārtojas un sastāv no četrām lekcijām, kas notiek 1., 2., 3. un 4. mēneša otrdienā plkst 9:00, Medcīnas fitnesa centrā "PS FIT" vai SIA "Preiļu slimnīca" konferenču zālē (slimnīcas korpuss 0.stāvs). Pirms nodarbības Poliklīnikas registratūrā jāsamaksā 7 eur (neatkarīgi no tā vai nodarbībā piedalās māmiņa viena pati, vai kopā ar dzīvesbiedru, vai jebkuru viņas izvēlētu atbalsta personu).

Uz katru nodarbību nepieciešams pierakstīties - zvanot uz Reģistratūru, darbadienās 07:30 - 17:00, tālr. 65307750, 65307757.
 

Nodarbību tēmas:

  1. Katra mēneša pirmā otrdiena plkst.10:00 tēma “Grūtniecība” – lekciju vada ginekologs. Nodarbības laikā ārsts stāsta par mazuļa attīstības posmiem un grūtniecības norisi – ar kādām izmaiņām saskaras sievietes ķermenis, kā vislabāk par sevi parūpēties, kādu ēdienkarti izvēlēties, kādās situācijās nepieciešams griezties pie speciālista. Pēc ginekologa lekcijas, ar jaunajiem vecākiem tiekas fizioterapeits un stāsta par “Grūtnieču vingrinājumiem” – sieviete, kura ir stāvoklī, nav ne slima, ne nevarīga, un, tā pat kā jebkuram citam cilvēkam, arī grūtniecei nepieciešamas fiziskās aktivitātes! Fizioterapeite informē par to, kādas aktivitātes, kurā grūtniecības posmā ir pieņemamas, kā vingrot saudzīgi, kā nezaudēt muskuļu tonusu, gaidot mazo. Tomēr grūtniecības laikā jebkuras fiziskas aktivitātes jāsaskaņo ar grūtniecību uzraugošo ginekologu.
  2. Katra mēneša otrā otrdiena plkst.10:00 tēma “Dzemdības. Elpošana. Pēcdzemdību periods”. Šo nodarbību vada SIA “Preiļu slimnīca” vecmāte un nodarbības noslēgumā, ja nav neparedzētu apstākļu, notiek ekskursija Dzemdību nodaļā. Šī nodarbība parasti ir viskuplāk apmeklēta, jo  SIA “Preiļu slimnīca” vecmātes ar ilggadīgo pieredzi jaunajiem vecākiem var sniegt plāšu informāciju par dzemdību priekšvēstnešiem, dzemdību sākumu un tālāko procesu. Nodarbības laikā vecāki var noskatīties arī filmu par dabīgām dzemdībām, noslēgumā uzdot interesējošos jautājums. Dzemdību nodaļā jaunie vecāki apskata gan telpas, kurās notiks dzemdības, gan palātas. Ļoti daudzi vecāki interesējas tieši par Ģimenes palātām, jo tajās māmiņa un tētis var uzturēties trijatā ar savu jaundzimušo, neviena netraucēti.
  3. Katra mēneša trešā otrdiena plkst.10:00 tēma “Jaundzimušais” un “Mazuļa aprūpe”. Lekciju par jaundzimušo lasa pieredzējusi pediatre un SIA “Preiļu slimnīca” galvenā ārste Viktorija Šmukste. Jaunie vecāki var uzzināt par to, kāda ir jaundzimušā attīstība pirmajos dzīves brīžos, kādas būs pirmās analīzes un potes, ko mazais saņems, ja vecāki tam dos piekrišanu. Savukārt nodarbības otrā lekcija ir ļoti praktiska – to vada fizioterapeits. Nodarbības laikā speciālists stāsta un rāda mazuļu hendlinga paņēmienus, vecākiem ir iespēja trenēties mazuļa ģērbšanā un pamperu maiņā ar lelli, kura izmēros atbilst jaundzimušajam. Lai arī tas varētu šķist smieklīgi – trenēties ar lelli. Mūsu uzņēmuma speciālisti atzīst, ka jaunie vecāki, kuri kaut reizi ir mēģinājuši mainīt pamperu, sagaidot savu mazulīti, jutīsies drošāki un pārliecinātāki.
  4. Katra mēneša ceturtā otrdiena plkst.10:00 tēma “Krūts barošana, jaundzimušā kopšana” un “Pēcdzemdību vingrinājumi”. Nodarbību “Krūts barošana, jaundzimušā kopšana” vada bērnu māsa, kura jau vairāku gadu garumā palīdz jaunajām māmiņām veiksmīgi uzsākt krūts barošanu. Krūts barošana ir ļoti nozīmīga, un, ja vien tas ir iespējams, māmiņai jācenšas mazuli barot pašai. Mātes pienā ir vielas, kas nodrošina mazuļa veselīgu augšanu. Pats zīdīšanas process rada spēcīgu saiti starp māti un bērnu. Bērnu medmāsa rāda ērtākās krūts barošanas pozas, stāsta par problēmām un riskiem, ar ko jaunās māmiņas var saskarties, kā arī skaidro, kā rīkoties problēmsituācijās. Kā izveidot sev vispozitīvāko krūts barošanas pieredzi! Šīs nodarbības noslēgumā jaunie vecāki atkal tiekas ar fizioterapeitu, kura stāsta par sievietes ķermeni pēc dzemdībām – kā tas izmainās, kādi vingrinājumi ir piemērotākie, kā visefektīvāk atgūt formu. SIA “Preiļu slimnīca” nodrošina, ka fizioterapeite apmeklē jaunās māmiņas arī dzemdību nodaļā. Jau nākamajā dienā pēc dzemdībām, ja vien tās nav notikušas brīvdienā, māmiņa saņem fizioterapeita konsultāciju par piemērotākajiem vingrojumiem.

Aktualitātes

27
Maijs
31. maijā tiek atzīmēta ikgadējā Pasaules diena bez tabakas (World No Tobacco Day). Katru gadu šajā dienā tiek akcentēts kāds noteikts aspekts attiecībā uz tabakas atkarību un cīņu pret smēķēšanu. Šogad šīs tematiskās dienas sauklis ir “Aizsargā vidi!”, uzsverot, ka visā dzīves ciklā tabaka apdraud ne tikai cilvēka veselību, bet arī vidi. Vides problēmu apzināšanās var dot smēķētājam vēl vienu iemeslu atmest.
26
Maijs
2022. gada 20. maijā tika sasaukta SIA “Preiļu slimnīca” kārtējā dalībnieku sapulce, kurā piedalījās abu SIA “Preiļu slimnīca” dalībnieku: Preiļu novada pašvaldības un SIA “CLP” pārstāvji.
19
Maijs
Pārbaudi krūtis! 21.maijā aicinām uz mamogrāfijas izmeklējumu. SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valsts apmaksātās programmas ietvaros veic mobilā mamogrāfa izmeklējumus.
17
Maijs
17. maijā tiek atzīmēta Pasaules hipertensijas diena, lai vērstu uzmanību hipertensijai jeb paaugstinātam asinsspiedienam un tā profilaksei. Šī gada moto ir “Mēri asinsspiedienu pareizi, kontrolē to un dzīvo ilgāk!” (Measure Your Blood Pressure Accurately, Control It, Live Longer). 
16
Maijs
Informējam, ka no 2022. gada 7. maija ir spēkā Ministru kabineta 2022. gada 3. maija noteikumi Nr. 272 “Noteikumi par kompensāciju par vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu pacienta veselībai vai dzīvībai”.
16
Maijs
30. maijā SIA "Preiļu slimnīca" PS FIT telpās (ieeja no Talsu ielas puses)!!! laika posmā no plkst. 8.00 līdz 12.00 būs iespēja ziedot asinis un paveikt ļoti vērtīgu darbu gan savai veselībai, gan līdzcilvēku dzīvībām.