Jauno vecāku skola SIA "Preiļu slimnīca"

Pirmsdzemdību kursi ir brīnišķīgs veids kā abiem jaunajiem vecākiem sagatavoties lielajam notikumam. 

 

Nodarbību cikls katru mēnesi atkārtojas un sastāv no četrām lekcijām, kas notiek 1., 2., 3. un 4. mēneša otrdienā plkst 9:00, Medcīnas fitnesa centrā "PS FIT" vai SIA "Preiļu slimnīca" konferenču zālē (slimnīcas korpuss 0.stāvs). Pirms nodarbības Poliklīnikas registratūrā jāsamaksā 7 eur (neatkarīgi no tā vai nodarbībā piedalās māmiņa viena pati, vai kopā ar dzīvesbiedru, vai jebkuru viņas izvēlētu atbalsta personu).

Uz katru nodarbību nepieciešams pierakstīties - zvanot uz Reģistratūru, darbadienās 07:30 - 17:00, tālr. 65307750, 65307757.
 

Nodarbību tēmas:

  1. Katra mēneša pirmā otrdiena plkst.10:00 tēma “Grūtniecība” – lekciju vada ginekologs. Nodarbības laikā ārsts stāsta par mazuļa attīstības posmiem un grūtniecības norisi – ar kādām izmaiņām saskaras sievietes ķermenis, kā vislabāk par sevi parūpēties, kādu ēdienkarti izvēlēties, kādās situācijās nepieciešams griezties pie speciālista. Pēc ginekologa lekcijas, ar jaunajiem vecākiem tiekas fizioterapeits un stāsta par “Grūtnieču vingrinājumiem” – sieviete, kura ir stāvoklī, nav ne slima, ne nevarīga, un, tā pat kā jebkuram citam cilvēkam, arī grūtniecei nepieciešamas fiziskās aktivitātes! Fizioterapeite informē par to, kādas aktivitātes, kurā grūtniecības posmā ir pieņemamas, kā vingrot saudzīgi, kā nezaudēt muskuļu tonusu, gaidot mazo. Tomēr grūtniecības laikā jebkuras fiziskas aktivitātes jāsaskaņo ar grūtniecību uzraugošo ginekologu.
  2. Katra mēneša otrā otrdiena plkst.10:00 tēma “Dzemdības. Elpošana. Pēcdzemdību periods”. Šo nodarbību vada SIA “Preiļu slimnīca” vecmāte un nodarbības noslēgumā, ja nav neparedzētu apstākļu, notiek ekskursija Dzemdību nodaļā. Šī nodarbība parasti ir viskuplāk apmeklēta, jo  SIA “Preiļu slimnīca” vecmātes ar ilggadīgo pieredzi jaunajiem vecākiem var sniegt plāšu informāciju par dzemdību priekšvēstnešiem, dzemdību sākumu un tālāko procesu. Nodarbības laikā vecāki var noskatīties arī filmu par dabīgām dzemdībām, noslēgumā uzdot interesējošos jautājums. Dzemdību nodaļā jaunie vecāki apskata gan telpas, kurās notiks dzemdības, gan palātas. Ļoti daudzi vecāki interesējas tieši par Ģimenes palātām, jo tajās māmiņa un tētis var uzturēties trijatā ar savu jaundzimušo, neviena netraucēti.
  3. Katra mēneša trešā otrdiena plkst.10:00 tēma “Jaundzimušais” un “Mazuļa aprūpe”. Lekciju par jaundzimušo lasa pieredzējusi pediatre un SIA “Preiļu slimnīca” galvenā ārste Viktorija Šmukste. Jaunie vecāki var uzzināt par to, kāda ir jaundzimušā attīstība pirmajos dzīves brīžos, kādas būs pirmās analīzes un potes, ko mazais saņems, ja vecāki tam dos piekrišanu. Savukārt nodarbības otrā lekcija ir ļoti praktiska – to vada fizioterapeits. Nodarbības laikā speciālists stāsta un rāda mazuļu hendlinga paņēmienus, vecākiem ir iespēja trenēties mazuļa ģērbšanā un pamperu maiņā ar lelli, kura izmēros atbilst jaundzimušajam. Lai arī tas varētu šķist smieklīgi – trenēties ar lelli. Mūsu uzņēmuma speciālisti atzīst, ka jaunie vecāki, kuri kaut reizi ir mēģinājuši mainīt pamperu, sagaidot savu mazulīti, jutīsies drošāki un pārliecinātāki.
  4. Katra mēneša ceturtā otrdiena plkst.10:00 tēma “Krūts barošana, jaundzimušā kopšana” un “Pēcdzemdību vingrinājumi”. Nodarbību “Krūts barošana, jaundzimušā kopšana” vada bērnu māsa, kura jau vairāku gadu garumā palīdz jaunajām māmiņām veiksmīgi uzsākt krūts barošanu. Krūts barošana ir ļoti nozīmīga, un, ja vien tas ir iespējams, māmiņai jācenšas mazuli barot pašai. Mātes pienā ir vielas, kas nodrošina mazuļa veselīgu augšanu. Pats zīdīšanas process rada spēcīgu saiti starp māti un bērnu. Bērnu medmāsa rāda ērtākās krūts barošanas pozas, stāsta par problēmām un riskiem, ar ko jaunās māmiņas var saskarties, kā arī skaidro, kā rīkoties problēmsituācijās. Kā izveidot sev vispozitīvāko krūts barošanas pieredzi! Šīs nodarbības noslēgumā jaunie vecāki atkal tiekas ar fizioterapeitu, kura stāsta par sievietes ķermeni pēc dzemdībām – kā tas izmainās, kādi vingrinājumi ir piemērotākie, kā visefektīvāk atgūt formu. SIA “Preiļu slimnīca” nodrošina, ka fizioterapeite apmeklē jaunās māmiņas arī dzemdību nodaļā. Jau nākamajā dienā pēc dzemdībām, ja vien tās nav notikušas brīvdienā, māmiņa saņem fizioterapeita konsultāciju par piemērotākajiem vingrojumiem.

Aktualitātes

20
Oktobris
SVARĪGA INFORMĀCIJA DZEMDĪBU NODAĻAS PACIENTIEM! Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju, dzemdību nodaļā ģimenes dzemdības ir atceltas! Nodaļā atrodas tikai grūtniece bez pavadošās personas. Lūgums, sekot līdzi aktuālajai informācijai! Par visām veiktajām izmaiņām tiks sniegta informācija!
19
Oktobris
Olga Jakovļeva ir fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts stažieris, absolvējusi Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa Universitāti un Sanktpēterburgas Medicīnas Akadēmiju, šobrīd Rīgas Stradiņa universitātē ir fizikālas un reabilitācijas medicīnās ārste rezidente.
18
Oktobris
Vakardien, Preiļu slimnīcas Dzemdību nodaļā 17. oktobrī, plkst. 12.42 pasaulē nāca puisītis Tomass. Mazulītis piedzima 3 kg 550 grami smags un 56 cm garš.
18
Oktobris
Ārsta prakses psihiatrijā un neiroloģijā dakteris Valdis Katkevičs no 1.11.2021. līdz 30.11.2021. pacientus nepieņems! Lūgums, sekot līdzi aktuālajai informācijai!
15
Oktobris
Preiļu slimnīcas uztura speciāliste Laima Givoina savā pieredzē ir novērojusi to, ka sabiedrībā ir izveidojušies dažādi mīti par veselīgu uzturu. Viens no visbiežāk dzirdētajiem mītiem ir tāds, ka ievērot veselīgu uzturu ikdienā ir ļoti sarežģīti. Šoreiz speciāliste vēlas apgāzt šo mītu un ar vienkāršiem ieteikumiem paskaidrot, kā veselīga uztura pamatprincipus ir visvienkāršāk ievērot ikdienā tā, lai katru dienu maltīte ir garšīga un veselīga.
13
Oktobris
Pāvels šobrīd ir Rīgas Stradiņa Universitātes 3.kursa students studiju programmā vecmāte, pats dzīvo Daugavpilī. Vēl līdz 11.novembrim topošā vecmāte izies praksi mūsu slimnīcā pie daktera ginekologa Jura Kļaviņa. Jāizceļ, ka arī Pāvelam šī ir jau otrā prakse Preiļu slimnīcā.