SIA “Preiļu slimnīca” audiologopēds turpmāk varēs veikt arī miofunkcionālo terapiju

Sākot ar jūniju SIA “Preiļu slimnīca” Rehabilitācijas nodaļā pieejams jauns pakalpojumus – miofunkcionālā terapija. Kā vēsta šīs terapeitiskās metodes definīcija - miofunkcionālā terapija (turpmāk – MFT), ir starpdisciplināra pieeja, kas tiešā veidā ietekmē lūpu, mēles, vaigu un sejas muskulatūras pareizu attīstību un to funkciju uzlabošanu – elpošanu, zīšanu, rīšanu, košļāšanu, kā arī runu. Terapijas pamatprincips ir mutes, sejas un kakla muskulatūras darbības pārskaņošana, izmantojot vingrinājumu sistēmu. Visefektīvāk terapija darbojas līdz 8 g.v. Pēc 8 g.v. ir liela varbūtība, ka MFT būs jāpapildina ar ortodontiju.*

Ilze Mikule, kura jau pieņem pacientus kā audiologopēds, ir apguvusi Latvijas Audiologopēdu asociācijas organizēto apmācību kursu OROMiofunkcionālajā terapijā, iegūstot 2. līmeņa apliecību gan par teorētisko, gan praktisko zināšanu apguvi.

Ilze Skaidro: “Biežākie miofunkcionālie traucējumi, ar ko audiologopēdi saskaras savā ikdienas darbā, ir lūpu noslēgums, zema mēles pozīcijas mutes dobumā, Mutes elpošana, saīsinātas saitītes, mēles pozīcija starp zobu rindām, kaitīgie ieradumi, sejas un rīkles muskulatūras pazemināts tonuss, vāja košļāšanas spēja, šauras augslējas, nepareizs sakodies, sašaurināti elpceļi, u.c.” Ar šīs terapijas palīdzību ir iespējams koriģēt nepareizu sakodienu un pozitīvi ietekmēt ortodontisko ārstēšanu, mazināt rīšanas traucējumus un uzlabot gremošanas orgānu stāvokli, uzlabot skaņu izrunu un elpošanas kvalitāti, kas viennozīmīgi uzlabos arī miega kvalitāti.

Pierakstīties uz konsultāciju var katru dienu no plkst. 8:00 – 17:00 zvanot uz Rehabilitācijas nodaļu pa tālruņiem 65307748, 26413288. Audiologopēde Ilze Mikule pacientus Preiļos pieņem, katru piektdienu no 13:00 – 18:00. Pirmajā vizītē tiek noskaidrotas pacienta sūdzības, pacientam tiek veikta vispārējā izmeklēšana un noteikts ārstēšanas plāns, otrajā vizītē tiek uzsāks miofunkcionālais kurss, kas ilgst ne mazāk kā 12-24 nedēļas (bērniem līdz 14 g. v. uz vizīti jāierodas ar pieaugušo, kurš vēlāk palīdzēs bērnam vingrinājumus izpildīt mājās). Turpmākajās vizītes tiks apgūti jauni vingrinājumu un nostiprināts jau panāktais progress.

*Definīcija no http://www.pmfk.lv/terapija

Jūlijs
Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla, tā ir viscilvēcīgākā no visām mākslām. Mediķa lielākā alga ir prieks, ka esi palīdzējis cilvēkam. Reti kāda cita profesija var sniegt tādu laimes sajūtu par labi izpildītu pienākumu.  /P. Stradiņš/
Jūlijs
Šobrīd tiek veikta oftalmologa kabineta aprīkojuma atjaunošana.
Jūnijs
Šodien, 26.jūnijā plkst. 12:40 Preiļu slimnīcas dzemdību nodaļā sagaidīts šī gada 200 mazulis – meitiņa.
Jūnijs
Kā zināms, Pasaules Veselības organizācija 2020.gadu ir pasludinājusi par Starptautisko māsu un vecmāšu gadu, lai godinātu māsu un vecmāšu būtisko lomu vispārējās veselības aizsardzības un cilvēku labklājības nodrošināšanā un uzlabošanā.