Preiļu Slimnīcas Vēstis

Ar informatīva izdevuma palīdzību nākam pie Jums pirmoreiz laikā, kad tikko kā noslēdzies atvaļinājumu laiks un sākas jauns darba cēliens, jauns mācību gads. Nākam, lai teiktu, ka ESAM,  ka esam gatavi Jums palīdzēt katru dienu 24 stundas diennaktī gan problēmsituācijās, gan arī laikā, kad viss šķiet kārtībā un ir īstais brīdis stiprināt veselību, veikt profilaktiskus pasākumus.

Šajā numurā:

• Preiļu slimnīca veselības aprūpes sistēmas reformas plānos
  • Finanšu rādītāji
  • Speciālistu pieņemšanas, izmeklējumi un pakalpojumi SIA “Preiļu slimnīca”
  • Inervija ar Rutu Leikumu: Ar sirdi ārsta ceļā
  • Fizioterapeitu nodarbības Preiļu novada skolu skolēniem
  • Aicinām darbā
  • Māmiņu skola ar dzemdību speciālistiem
  • Mākslas telpa Preiļu poliklīnikā

Lai šī avīze, kuru plānojam izdot 4 reizes gadā, kļūst par ierosmi turpmākam dialogam ar Jums. Pateicamies par atsauksmēm un ierosinājumiem, ko saņemam rakstiski mūsu pastkastītē poliklīnikas 1. stāvā un arī elektroniski mājas lapas www.preiluslimnica.lv sadaļā “Jautājiet mums”.

Izdevums ir brīvi pieejams Preiļu slimnīcas un poliklīnikas informācijas stendos, kā arī ikvienam, kurš savā pastkastītē saņem izdevumu "Preiļu Novada Vēstis", gan lasāms pdf formātā mājas lapas sadaļā "Avīze".

2017-08-29_Avize5.jpg

Septembris
29. oktobrī plkst. 9:00 onkologa pieņemšana.
Septembris
SIA "Preiļu slimnīca" poliklīnikas ēkas 3. stāvā ir uzsākti remontdarbi.
Septembris
No 24. augusta līdz 20. septembrim SIA “Preiļu slimnīca” PS FIT telpās notika topošo māmiņu un tēvu skolas 20 lekciju cikls. Bezmaksas nodarbības norisinājās projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.
Septembris
Uz dzemdes kakla vēža skrīningu Latvijā pagājušajā gadā atsaucās tikai 35% no uzaicinātajām uz šo izmeklējumu. Sievietes pēc 50 gadiem retāk piedalās skrīninga programmā un tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc risks saslimt pieaug. Par to intervijā stāsta Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, Rīgas Stradiņa universitātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja, profesore Dace Rezeberga. Viņa akcentē, ka šogad sievietēm pēc 30 gadiem skrīningā ieviests jauns algoritms. Tā kā šis ir vēža veids, no kura mūsdienās ir iespējams pilnībā izvairīties, Latvijas dzemdes kakla vēža izglītības fonds sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju un Latvijas Kolposkopijas biedrību ir sācis ilgstošu informēšanas un motivēšanas kampaņu “Apsteidz dzemdes kakla vēzi!” ar aicinājumu “Veic valsts apmaksātu skrīninga pārbaudi!”...
Septembris
Lai saņemtu informāciju jautājumos par vakcināciju, lūgums zvanīt uz vakcinācijas kabineta uzziņu tālruni 28234496 vai rakstot vakcinacija@preiluslimnica.lv
Septembris
Dzemdību nodaļā esam sagaidījuši 300. mazuli. 16. septembrī plkst. 11:10 Upmalas pagasta iedzīvotājai Klintai Vaivodei piedzima brīnišķīga meitiņa – Līga: 54 cm gara un 3890 g smaga. Savā ģimenē meitenīte ir trešais bērniņš. Mājās kuplo ģimeni gaida 8 gadus vecā māsa Evelīna un 7 gadus vecais brālis Andis.